Конференція «Освіта нової України 2.0»
💛Конференція «Освіта нової України 2.0» відбулася в місті Києві 8 червня 2026 року. Захід був ініційований Офісом Президента України спільно з Фондом Президента України та Міністерством освіти і науки України.
🩵Вараський ліцей №5 став учасником конференції у складі учнів та педагогів: Анни ВИХРИК, Дарини ДЕМИДЮК, Меланії ШАМИ, Софії БУТМЕРЧУК, Іллі ПІСКУНОВА, Анни МАРАНГОС-ГАДАДИ та Раїси ПАТІЙЧУК.
🏢Панельні дискусії за участю міністрів, успішних бізнесменів, українських та закордонних викладачів порушували важливі й актуальні питання розвитку освіти в Україні. Присутні мали змогу почути цікаві думки та важливі твердження відомих спікерів і модераторів. Також відбулися виступи представників студентських парламентів Львівської політехніки, НУ «КАІ» та Житомирської політехніки у форматі TEDx.
💬Наші учні ставили запитання та спілкувалися з прем’єр-міністеркою України Юлією СВИДЕРЕНКО та міністром освіти і науки України Оксеном ЛІСОВИМ. Також вони мали нагоду сфотографуватися із зірками українського шоу-бізнесу.
🏫Під час конференції висвітлювалися основні переваги здобуття освіти в Україні, а також учасників ознайомлювали з найкращими практиками роботи закладів професійної та вищої освіти. Діяла інтерактивна виставка спеціальностей «Алея можливостей». Старшокласники змогли наочно побачити, що вивчають та чим займаються студенти провідних технічних закладів вищої освіти країни.
🎙️Приємним сюрпризом стала зустріч із нашою землячкою — артисткою Катериною ЗАКРЕВСЬКОЮ, яка під час розмови надихнула учнівську молодь на нові досягнення й творчі звершення. Недарма, як зазначила наша учениця Меланія ШАМА: «Усі дороги ведуть до Вараша!»
🎸Наприкінці заходу учасники ще й потрапили на музичний виступ популярного українського гурту SadSvit, який феєрично запалив зал. Відомі композиції гурту залюбки підспівували всі присутні, а неймовірна атмосфера стала яскравим завершенням змістовного та емоційно насиченого дня.
☘️Від імені учнів та педагогів Вараського ліцею №5 щиро дякуємо Олені КОРЕНЬ, начальниці Управління освіти ВК ВМР, та Олені МАТВІЮК, директорці Вараського ЦПРПП, за можливість стати учасниками такого масштабного й надихаючого заходу. Дякуємо й спеціалістам Управління освіти, зокрема Людмилі МЕЛЬНИК, за сприяння реалізації поїздки та Ірині ПОЛЮХОВИЧ — за супровід і приємну компанію протягом усього дня. Ми повернулися додому щасливими, сповненими нових освітніх ідей та натхнення!
📝Під час конференції прозвучало чимало мотиваційних ідей та важливих меседжів. Ось лише декілька з них: «Освіта важлива! Навчатися важливо! Вища освіта важлива!», «Успіх залежить від нас самих!», «Ми можемо змінювати вектори у своїй професії та спеціальності…Варто виявляти самостійність та допитливість», «І якщо вам здається, що для того, аби почалося “справжнє” життя, треба кудись далеко виїхати, — подивіться навколо. Справжнє вже тут. І пам’ятайте: твій вибір сьогодні — твій успіх завтра!»
