-
Вітаємо переможців Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня-2022/2023»
23 березня 2023 року завершився Всеукраїнський конкурс «Левеня-2022/2023». За підсумками конкурсу переможцями стали ЛЕВКОВА Дарина, учениця 7-В класу та ВАСИЛЮК Вікторія, учениця 7-Б класу. Вітаємо юних фізиків та учителя СЯСЬКОГО В.Ю. Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому, нових перемог.
-
Учасники ядерної школи РАЕС продемонстрували знання про атомну енергетику в брейн-ринзі
22 березня 2023 року в інформаційному центрі Рівненської АЕС «Полісся» слухачі освітнього проєкту «Ядерна школа РАЕС» 2022-2023 змагалися у знаннях з ядерної енергетики. Інтелектуальний батл серед 25 старшокласників міста Вараш, населених пунктів зони спостереження, а також учнів профтехучилища РАЕС проведено у форматі брейн-рингу. До складу команди-переможця входили учнів 9-Б класу Вараського ліцею №5 Богдан ЧЕРЕВАЧ та Ілля РИБАЧОК. Сподіваємося, що цей результат надихне наших здобувачів освіти на нові успіхи, додасть впевненості у своїх силах та стане ще одним стимулом для саморозвитку.
-
Цифрова грамотність
У сьогоднішньому суспільстві цифрові навички належать до базових – поряд із грамотністю та вмінням рахувати. Володіння інструментами, призначеними для розв’язання типових та пов’язаних із професійною діяльністю завдань, і вміння опановувати нові – одна з ключових компетенцій кваліфікованого фахівця будь-якої галузі. З 13 по 17 березня у ліцеї проходив тиждень цифрової грамотності . Учителі інформатики та класні керівники провели виховні години, години спілкування, онлайн заходи, інтерактивні вправи серед учнів ліцею з таких питань: базові цифрові навички та медіаграмотність; просунуті цифрові навички та працевлаштування; цифрова культурна спадщина. На сайті Дія. Цифрова освіта переглянули новий освітній серіал про підтримку психічного здоров’я дітей під час війни «Бути поруч», а також «Персональні дані», «Основи кібергігієни», «Сучасне резюме та пошук роботи онлайн».
-
Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»
ФЕДОРНЯК Вікторія, учениця 5-А класу, разом із вчителем географії ТУРИК О.М. впродовж лютого проводили експериментальні спостереження за впливом соку алое, як природного біостимулятора, на проростання насіння огірків. Зацікавленість та наполегливість дослідників, вдало продумана поетапність організації дослідження дозволила отримати цікаві наочні матеріали, світлини, відео, які стали основою дослідницько-експериментальної роботи «Вплив соку алое на проростання насіння огірків». Вболіваємо і щиро бажаємо перемоги в конкурсі! ВЛАСІК Естер, учениця 4-В класу разом із вчителем КОВАЛЬЧУК З.П. в роботі “Здорове харчування” звертають увагу на те, що здорове харчування – це збалансоване харчування, а здорова їжа може бути не лише корисною, але й смачною. БІГУН Ілля учень 4-В класу в своїй роботі “Домашні улюбленці. Собака -вірний…
-
Участь у Всеукраїнській природоохоронній акції «Годівничка»
Впродовж лютого учні Вараського ліцею №5 разом із вчителем біології КУЗЬМИЧ Л.Ф. брали участь у Всеукраїнській природоохоронній акції «Годівничка», мета якої допомогти птахам вижити взимку. Учасники акції вивчали видове різноманіття зимуючих птахів своєї місцевості, власноруч виготовляли годівниці, обладнали майданчики для підгодівлі птахів узимку, підгодовували птахів, збирали народознавчі матеріали про пернатих друзів, малювали малюнки. Участь у заході згуртувала учнів, а щедрість і бажання допомогти птахам сприяли зміцненню дружніх стосунків між дітьми та природою. Сподіваємось, що подібні природоохоронні акції стануть для нас традицією, і всі будуть уважними до потреб птахів узимку.
-
Історія – це п’єса, яку грають щоразу інші актори
З 20.02 по 24.02.2023 року в ліцеї був проведений Тиждень історії та правознавства з метою підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, правознавства, стимулювання творчої активності учнів, формування у дітей національної свідомості, особистісних рис громадянина-патріота, набуття ними соціального досвіду. Впродовж Тижня вчителями – предметниками була організована виставка дитячих малюнків «Дякую, український солдате». Збереженню пам’яті про людей, які зараз творять історію, сприяли перегляди відеофільму «Я-Україна» та пісенного кліпу «Непереможна Україна» (вч. ГЕРАСИМЧУК Л.К.). Незабутньою стала для учнів зустріч з інструктором тактичної підготовки СТАВСЬКИМ А.М., який провів майстер клас «Як захистити себе під час війни». Під час бесіди «Революція гідності: згадати, як це було» учні висловлювали свої судження про просту історичну істину: якщо…
-
Живи, Кобзарю, в пам’яті людській
23.02.2023 року на базі Центру дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради відбувся І етап дистанційного огляду-конкурсу читців-декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській». За підсумками журі КОЛЕСНИК Євангеліна, учениця 7-Б класу, зайняла ІІ місце у першій віковій категорії – від 9 до 13 років з літературним твором «У тієї Катерини хата на помості». У другій віковій категорії – від 14 до 18 років БЕНЗА Дарина, учениця 10-Б класу, зайняла ІІІ місце з літературним твором «Розрита могила». Вітаємо учасниць конкурсу та вчителя КОВАЛЕНКО С.О. з перемогою та бажаємо переможцям подальшого розвитку їх декламаторського таланту.
-
ВАРАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ
https://varash-rada.gov.ua/vlada/upravlinnya-ta-viddili/66-upravlinnya-ta-viddili/tsentr-sotsialnikh-sluzhb/66-kuznetsovskij-miskij-tsentr-sotsialnikh-sluzhb-dlya-sim-ji-ditej-ta-molodi https://www.facebook.com/vmcssdm/
-
Шановні семикласники!
З метою надання Вам допомоги у раціональному виборі навчального профілю в 10-11 класах, виявленнях Ваших творчих здібностей з певного навчального предмета чи освітньої галузі пропонуємо у 8-му класі поглиблено вивчати окремі предмети. Для вивчення Ваших запитів і запитів Ваших батьків та подальшого планування освітнього процесу, адміністрація закладу просить пройти анкетування.
-
Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН України у секції «Науки про Землю»
Вітаємо ТИМОЩУК Богдану, ученицю 8-Б класу, із зайнятим ІІІ місцем в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України в секції «Геологія, геогідрологія та геохімія» з презентацією дослідження «Бурштин на Волині: сонячний камінь чи камінь спотикання?» (науковий керівник ШУЛЯЧИНСЬКА Н.А.) Успіхів, нових прагнень і цілей, віри в свої можливості в майбутньому.