-
Тиждень географії, біології, хімії, основ здоров’я
З 13 по 17 лютого 2023 року в ліцеї проводився Тиждень географії, біології, хімії, основ здоров’я з метою формування природничої компетентності учнів, вироблення вміння практично застосовувати здобуті знання на практиці, підтримки талановитих дітей, розвитку їх творчості, професійного самовизначення. Педагогами ліцею разом із учнями були створені тематичні локації, проведені інтерактивні ігри, змагання, квести, презентації проектів, проведені краєзнавчі дослідження. Креативність, ініціатива, азарт та успіх, бажання пізнавати і перемагати впродовж Тижня додали позитивної та доброзичливої атмосфери в життя ліцею.
-
Історія – це п’єса, яку грають щоразу інші актори
З 20.02 по 24.02.2023 року в ліцеї був проведений Тиждень історії та правознавства з метою підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, правознавства, стимулювання творчої активності учнів, формування у дітей національної свідомості, особистісних рис громадянина-патріота, набуття ними соціального досвіду. Впродовж Тижня вчителями – предметниками була організована виставка дитячих малюнків «Дякую, український солдате». Збереженню пам’яті про людей, які зараз творять історію, сприяли перегляди відеофільму «Я-Україна» та пісенного кліпу «Непереможна Україна» (вч. ГЕРАСИМЧУК Л.К.). Незабутньою стала для учнів зустріч з інструктором тактичної підготовки СТАВСЬКИМ А.М., який провів майстер клас «Як захистити себе під час війни». Під час бесіди «Революція гідності: згадати, як це було» учні висловлювали свої судження про просту історичну істину: якщо…
-
ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ, АСТРОНОМІЇ, ІНФОРМАТИКИ, ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
З метою розвитку стійкого інтересу до вивчення фізики, астрономії, інформатики, трудового навчання, виявлення творчо обдарованих дітей, творчого професійного зростання педагогів і впровадження інноваційних технологій в систему роботи ліцею з 06 по 10 лютого 2023 року проводився Тиждень фізики, інформатики, астрономії, трудового навчання. Заходи Тижня сплановані так, що доповнювали один одного і сприяли інтеграції навчальних предметів, підвищенню інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі. Впродовж тижня педагоги використовували різні форми проведення уроків: перегляд та обговорення відеороликів, інтерактивні ігри «Безепечний Інтернет», уроки з елементами тренінгу, Web-квест,…
-
ТРЕНІНГИ “Діяльнісний підхід в НУШ. Навчаємось разом” та “Діяльнісний підхід: більше ніж гра в Новій українській школі”
Сьогодні разом з консультантами ВЦПРПП Тетяною КІБИШ та Марією ШУХ говорили про важливе і актуальне в освіті: впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес. В процесі участі у тренінгові педагоги ліцею на практиці продемонстрували готовність змінювати підходи до навчання від схеми «пояснив, закріпив, перевірив» до «відкриті завдання-запитання – робота в команді – обгрунтування власної думки – радості від процесу навчання і відповідальності за те, що я можу, хочу, буду, знаю і вмію». В підсумку всі однозначно відмітили те, що діяльнісний підхід («навчання через гру») – це найкращий і найприродніший спосіб підготувати дитину сьогодні до світу завтра, передусім, розвинути наскрізні вміння, які сьогодні є ключовою валютою на ринку праці.…
-
У 2023 році сертифікація охопить вчителів базової середньої освіти
У 2023 році Міністерство планує запровадити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників (учителів базової середньої освіти – мовно-літературної, математичної освітніх галузей, керівників закладів освіти). Зокрема, на 2023 рік заплановано квоти: вчителі початкових класів – 2 тис. осіб; вчителі української мови та літератури – 500 осіб; вчителі математики – 500 осіб. Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання й новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню, а участь у процедурах є добровільною.
-
-
Тиждень педагогічної майстерності “Сучасно. Творчо. Креативно”
З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів ліцею, формування в них стійкої мотивації до постійного самовдосконалення, розвитку ініціативи і творчого пошуку, обміну досвідом, набуття професійних компетентностей для забезпечення реалізації нових стандартів освіти з 05.12.2022 по 09.12.2022 в закладі проходив Тиждень педагогічної майстерності «Сучасно. Творчо. Креативно». Програма проведення Тижня поєднала різні напрями роботи педагогів. Проведені заходи та заняття були цікавими і пізнавальними, сприяли всебічному творчому, інтелектуальному та естетичному розвитку. Тиждень представив собою калейдоскоп відкритих уроків, майстер-класів, тренінгів, під час яких педагоги прагнули показати свою майстерність і знання опанованих інтерактивних, проектних та інформаційно-коммунікативних технологій. В перший день тижня, 05.12.2022, відбулося відкриття Тижня інструктивно-методичною нарадою. Під час якої учителі були ознайомлені з планом…
-
Тиждень математики
З 05 по 09 грудня 2022 року в ліцеї проводився Тиждень математики. Відкриття Тижня розпочалося з виставки газет та висловів про математику. Оригінальністю виділилися серед всіх робіт газети, присвячені міжнародному дню числа Пі. Учні та вчителі математики зазирнули у більш як 4 тисячолітню історію цієї константи: мандруючи від Вавілону до сьогодення, відчули велич математики, побачили, яким видовищним воно є, занурилися у незвіданий світ кола, поринули у вир формул. «Кенгуру скликає друзів» – під таким гаслом серед учнів 2-11 класів проводився Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру 2022». Цього надскладного року, в умовах війни, з перебоями подачі електроенергії наші 7 учнів все ж таки долучились до проведення конкурсу, вклавши в спільну справу…
-
Психолого-медико-педагогічний консиліум щодо адаптації учнів до навчання у 5 класах
Сьогодні, 5 грудня, в ліцеї відбувся психолого-медико-педагогічний консиліум щодо адаптації учнів до навчання у 5 класах «Від адаптації – до успіху». До участі у консиліумі були залучені класні керівники 5-х класів, вчителі-предметники, класні керівники 4-х класів, заступники директора, соціальний педагог, практичний психолог, сестра медична. Питання, що обговорювалися на консиліумі: наступність у навчанні, успішність з окремих предметів, формування до єдиних вимог до організації навчання учнів, обсяг домашніх завдань, особливості роботи з обдарованими дітьми та дітьми, мають початковий рівень навчальних досягнень. Консиліум проходив у формі рольової гри «Шість капелюхів» (метод Єдварга де Боно). Кожний присутній мав змогу висловити свою думку про адаптацію з 6 незалежних одна від одної точок зору: -під…
-
Тиждень української мови та літератури
Предметний тиждень традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Впродовж тижня учнями 5-11 класів у вестибюлі оформлено виставку стіннівок з висловами про рідну мову. Учителями української мови та літератури були проведені заходи: – 08.11 у 10-Б класі – виховна година «Благословенна рідна мова» (вчитель КОВАЛЕНКО С.О.) – 09.11 у 5-А класі – гра-віктрина «Мова-душа народу» ( вчитель ТИМОЩУК Т.А.) – 09.11 учні та вчителі писали радіодиктант Національної єдності, щоб перевірити свою грамотність і відчути єднання з усім народом. Упродовж дня учні мали змогу подивитися відеопрезентацію «Історія української писемності». – 10.11 учні 9-Б класу (вчитель ПЕТРУК Т.В.) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі,…