-
Щодо медичних оглядів учнів Вараської міської територіальної громади на 2022-2023 навчальний рік
Шановні батьки ( законні представники) дітей шкільного віку! Протягом травня 2022 року всі ви активно розпочали проходження щорічного профілактичного медичного огляду для своїх дітей з метою отримання відповідних медичних довідок на 2022-2023 навчальний рік, тим самим створивши навантаження на окремих спеціалістів медичної галузі громади. Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367 до 31 травня подаються документи для зарахування дітей до першого класу відповідно до визначеного переліку. В переліку документів має бути і медична довідка за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього…
-
ПРО МЕДОГЛЯД ШКОЛЯРІВ Вараські лікарі нагадують батькам школярів про вчасне проходження медичного огляду.
На початку навчального року профілактичний щорічний медогляд проходить кожна дитина, не залежно від віку. Довідку про здоров’я мають принести, як першачки, так і учні старших класів.Так, заступник директора Вараського центру первинної медичної допомоги Павло Пан розповів куди слід звернутись для проходження дитиною медогляду.”Для проходження дитиною медогляду слід звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, із яким ви уклали декларацію. Лікар дасть направлення до вузьких спеціалістів та на лабораторні дослідження, які необхідно пройти дитині. Після огляду вузьких спеціалістів з усіма отриманими висновками треба повернутися до свого лікаря за довідками № 086-1/о, № 086-2/о, які відображають загальний висновок про стан здоров’я дитини, діагноз та фізкультурну групу” – зазначив Павло Пан.
-
Хлор, аміак, радіоактивне забруднення: практичні поради
Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи. Фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території. Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки: Сирени і переривчасті гудки підприємств – це сигнал “Увага всім”. Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі,…
-
ВАКЦИНАЦІЯ. ЗА ЧИ ПРОТИ? ЩО ПРО ЦЕ КАЖЕ ЗАКОН
«Невакцинованих дітей не допустили до дитячого садочку»! Читали про таке? Час від часу ЗМІ вибухають обуреннями про вакцинацію дітей і право кожної родини самостійно вирішувати вакцинувати їм свою дитину чи ні. Може навіть хтось з Ваших знайомих чи оточуючих зіштовхувався з такою проблемою. Давайте обговоримо це питання з точки зору права. Розповідає фахівчиня Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Крістіна Мачулян. Вакцинація, як один з найефективніших методів профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державою послуг. Тут, звісно з нами би посперечались супротивники вакцинації. Чи дійсно вакцинація обов’язкова? Існує перелік профілактичних щеплень, які є обов’язковими і включені до календаря щеплень, про…
-
-
-
Домедична допомога
Що має бути у школі для надання домедичної допомоги Основне право, дотримання якого має бути гарантованим усім учасникам освітнього процесу — це право на життя та здоров’я. Якщо у закладі освіти трапляється нещасний випадок чи раптово погіршується стан здоров’я учня або будь-кого із працівників, критичне значення має вчасне надання домедичної допомоги. Надання такої допомоги залежить не лише від професійності медичного працівника закладу освіти, а й від наявності в медпункті та інших приміщеннях закладу освіти усіх обов’язкових аптечок і їхнього забезпечення необхідними ліками та медичними виробами. Служба освітнього омбудсмена підготувала роз’яснення щодо комплектації медичної укладки для надання домедичної допомоги у медичному пункті закладу освіти. Міністерство охорони здоров’я України затвердило «Примірний перелік медичних виробів, лікарських засобів…
- Вчителям, Для батьків, Медичне обслуговування, Новини, Створення безпечного і комфортного середовища
Про посилення карантинних заходів в закладах освіти
Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при “жовтих” та “помаранчевих” рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти. “Передусім ці обмеження варто застосовувати на адміністративно-територіальних одиницях, де перевищено епідемічні пороги на грип та ГРВІ, а також там, де фіксується значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби”, – зазначив Сергій Шкарлет. Також він повідомив, що провівши консультації з Міністром охорони здоров’я та Головним державним санітарним…
-
-