-
ТРЕНІНГИ “Діяльнісний підхід в НУШ. Навчаємось разом” та “Діяльнісний підхід: більше ніж гра в Новій українській школі”
Сьогодні разом з консультантами ВЦПРПП Тетяною КІБИШ та Марією ШУХ говорили про важливе і актуальне в освіті: впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес. В процесі участі у тренінгові педагоги ліцею на практиці продемонстрували готовність змінювати підходи до навчання від схеми «пояснив, закріпив, перевірив» до «відкриті завдання-запитання – робота в команді – обгрунтування власної думки – радості від процесу навчання і відповідальності за те, що я можу, хочу, буду, знаю і вмію». В підсумку всі однозначно відмітили те, що діяльнісний підхід («навчання через гру») – це найкращий і найприродніший спосіб підготувати дитину сьогодні до світу завтра, передусім, розвинути наскрізні вміння, які сьогодні є ключовою валютою на ринку праці.…
-
У 2023 році сертифікація охопить вчителів базової середньої освіти
У 2023 році Міністерство планує запровадити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників (учителів базової середньої освіти – мовно-літературної, математичної освітніх галузей, керівників закладів освіти). Зокрема, на 2023 рік заплановано квоти: вчителі початкових класів – 2 тис. осіб; вчителі української мови та літератури – 500 осіб; вчителі математики – 500 осіб. Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання й новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню, а участь у процедурах є добровільною.
-
-
Тиждень педагогічної майстерності “Сучасно. Творчо. Креативно”
З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів ліцею, формування в них стійкої мотивації до постійного самовдосконалення, розвитку ініціативи і творчого пошуку, обміну досвідом, набуття професійних компетентностей для забезпечення реалізації нових стандартів освіти з 05.12.2022 по 09.12.2022 в закладі проходив Тиждень педагогічної майстерності «Сучасно. Творчо. Креативно». Програма проведення Тижня поєднала різні напрями роботи педагогів. Проведені заходи та заняття були цікавими і пізнавальними, сприяли всебічному творчому, інтелектуальному та естетичному розвитку. Тиждень представив собою калейдоскоп відкритих уроків, майстер-класів, тренінгів, під час яких педагоги прагнули показати свою майстерність і знання опанованих інтерактивних, проектних та інформаційно-коммунікативних технологій. В перший день тижня, 05.12.2022, відбулося відкриття Тижня інструктивно-методичною нарадою. Під час якої учителі були ознайомлені з планом…
-
Психолого-медико-педагогічний консиліум щодо адаптації учнів до навчання у 5 класах
Сьогодні, 5 грудня, в ліцеї відбувся психолого-медико-педагогічний консиліум щодо адаптації учнів до навчання у 5 класах «Від адаптації – до успіху». До участі у консиліумі були залучені класні керівники 5-х класів, вчителі-предметники, класні керівники 4-х класів, заступники директора, соціальний педагог, практичний психолог, сестра медична. Питання, що обговорювалися на консиліумі: наступність у навчанні, успішність з окремих предметів, формування до єдиних вимог до організації навчання учнів, обсяг домашніх завдань, особливості роботи з обдарованими дітьми та дітьми, мають початковий рівень навчальних досягнень. Консиліум проходив у формі рольової гри «Шість капелюхів» (метод Єдварга де Боно). Кожний присутній мав змогу висловити свою думку про адаптацію з 6 незалежних одна від одної точок зору: -під…
-
Професійний розвиток педагогів ліцею у вимірі нових освітніх реалій
Впродовж вересня- жовтня 2022 року педагоги ліцею приймали активну участь у заходах, що проводилися ВЦПРПП. ПАШКО В.В., учитель хімії, 19.10.2022 брала участь у тренінгах «Формування ключових компетентностей на уроках хімії та біології», 25-27.10.2022 – «Професійний розвиток педагога. Сучасні підходи та нові можливості». ПОГУЛЯНИК Г.С. та НОВАК А.В., учителі фізичної культури, успішно пройшли тренінги «5 клас НУШ: освіта по-новому» та «Фізична культура В НУШ» з 18.10 по 27.10.2022. Основна мета їх проведення – підвищення професійної майстерності сучасного учителя: людини, яка веде за собою, створює настрій, спонукає до дії, яка поруч із учнями й водночас дещо попереду; людини, яка вміє вислухати, порадити, здатна визнати свої помилки; людини, яка не зупиняється на досягнутому,…
-
Педагогічна рада «Педагогіка партнерства – основа Нової української школи, що грунтується на співпраці учня, вчителя, батьків».
Що таке педагогіка партнерства? Чому вона є складовою Нової української школи? Чи готові ми будувати партнерські стосунки з колегами, учнями, батьками? На всі ці питання у надихаючій атмосфері спробували знайти відповідь педагоги ліцею на засіданні педагогічної ради «Педагогіка партнерства – основа Нової української школи, що грунтується на співпраці учня, вчителя, батьків». До засідання педагогічної ради педагоги ліцею ретельно готувалися. Заздалегідь створені робочі групи досліджували реалізацію принципу педагогіки партнерства в різних площинах. Так, ПОЛЮХОВИЧ С.М. та БОРТНІК Г.С. представляє власне бачення формування освітнього середовища в закладі в умовах реалізації принципу педагогіки партнерства. ГАНЧУК А.М., ПІВОВАР Л.П., МЕЛЬНИК Г.М. звернули увагу на необхідність оновлення методичного інструментарію вчителя. МИРОНЧУК С.І., ЛАГУТА О.С., МАСЛЯНЧУК…
-
Участь молодих педагогів у педагогічній майстерні для вчителів математики, фізики, інформатики
29 вересня 2022 року на базі Вараського ліцею №6 консультантом Вараського центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяною Марчук для молодих вчителів математики, фізики, інформатики проведено педагогічну майстерню з теми «Сучасний урок в контексті компетентнісного підходу». ПЕТРУК Г.О., вчитель фізики та хімії ліцею, брала активну участь в практикумі «Конструювання компетентісного уроку», а також мала змогу удосконалити професійні компетентності з питань упровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес, структури та типів уроку, вимог до організації сучасного уроку.
-
Зустріч молодих педагогів з атомниками
28 вересня в інформаційному центрі РАЕС «Полісся» відбулася зустріч молодих педагогів Вараської громади з представниками керівництва Рівненської АЕС. Молодий педагог ліцею, учитель історії та правознавства, СТАВСЬКА А.В. була активним учасником заходу. Молоді педагоги мали змогу ознайомитися з актуальними питаннями розвитку енергетичного велетня, а саме: роль Рівненської АЕС в атомній енергетиці України, плани щодо будівництва нового енергоблока та реконструкції магістральної теплової мережі міста-супутника, про персонал електростанції та об’єкти соціальної інфраструктури на її балансі, профтехучилище, освітні проекти та благодійні заходи РАЕС. Анна Віталіївна взяла активну участь у обговоренні питання важливості підготовки кадрового потенціалу для електростанції ще зі шкільної лави.
-