-
«Безсмертний Кобзар»: огляд літератури
9 березня щороку в Україні та світі українці відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка. Ця дата дуже важлива для кожного з нас, оскільки Тарас Григорович – Великий письменник, поет, художник, патріот, який є відомим на увесь світ. З-під пера письменника вийшло 237 віршів та поем, їх переклали 147 мовами світу. Великий Кобзар в багатьох своїх творах змальовував життя українців-кріпаків, він мріяв і вірив, що його співвітчизники за живуть у вільній Україні. Життя Шевченка складалося нелегко, попри те він був сильним, наполегливим, шукав можливості, щоб втілити свої таланти у життя: вчився грамоти в дяка, вивчав, а потім володів польською, російською та французькою мовами, відвідував театри, малював і знайомився з новими людьми,…
-
Свято весни у бібліотеці
Співпраця бібліотекаря і педагога — важлива в освітньому процесі. Адже бібліотека — це потужний майданчик нових ідей, місце для проведення інтелектуальних ігор, бібліотечних уроків, релакс-заходів. Сучасна бібліотека відкрита до співпраці і нових творчих задумів. Так, сьогодні, 3 березня ми, бібліотекарі, разом з класним керівником Зінаїдою КОВАЛЬЧУК організували спільний бібліотечний урок «Ой весна, весна — днем красна» для учнів 4–В класу. Бібліотечний урок став гарною традицією свята весни. На заході учні згадали про весняні природні явища, свята та традиції українців, тематичні поезії та ознайомились з виставкою літератури. Свято завершилося піснею-веснянкою та акцією «Подаруй бібліотеці книгу». Діти задоволенні та щасливі, а ми, бібліотекарі, чекаємо Вас у нашій книгозбірні! Щасливої весни! Віримо, що…
-
В бібліотеці відзначили Міжнародний день рідної мови
Сьогодні, 21 лютого, ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом.В Міжнародний день рідної мови в бібліотеку завітали учні 2 – Б класу, щоб вшанувати свято, ознайомитися з виставкою літератури «Рідна мово, ти ніжний цвіт» та обговорити важливість мови в житті людини.Дякуємо учням та вчителю 2 – Б класу за активність в нашому заході. Ми, бібліотекарі ліцею, будемо раді бачити нашій книгозбірні на бібліотечних уроках!
-
Відеозвіт марафону поезії «Вірші сповнені кохання»
Кохання… Скільки значень в цьому слові ? Кохання – це глибоке почуття, яке оспівувалося багатьма митцями літературного слова ще з сивої давнини і оспівується до сьогодні. Ліна Костенко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Симоненко та інші великі митці яскраві свої літературні шедеври присвятили саме коханню. Адже кохання надихає, спонукає у темні часи знайти Світло, боротися і вірити в краще.Сьогодні, у складний для нашої країни період, ми спостерігаємо як кохання надихає наших військових обороняти нашу святу українську землю, тішимося, що багато захисників і захисниць створюють сім’ї, присвячують свої Перемоги цьому чарівному почуттю.Тому, ми з нагоди Дня закоханих в бібліотеці запустили марафон, щоб всі бажаючі читачі виразили свої почуття через поезію, оскільки,…
-
Бібліотека запрошує долучитися до марафону поезії “Вірші сповнені коханням”
Привіт, друзі! Ось уже незабаром настане лютий, а це означає, що попри складні часи для нашої держави ми будемо відзначати 14 лютого День закоханих. З нагоди свята наша бібліотека запускає марафон поезії “Вірші сповнені коханням”, який відбудеться 1 — 14 лютого. Мета марафону — висловити про свої почуття близькою для нашого читача поезією, адже в поезії є щось цілюще, що наповнює людину гарним настроєм, можливістю позитивно мислити та надихає на гарні вчинки. Тому, шановні читачі, ми з радістю хочемо запропонувати Вам долучитися до нашого марафону, і почути Вашу улюблену поезією про почуття. Умови марафону: Продекламувати улюблений вірш про кохання і записати його на відео; Опублікувати відео на своїй сторінці у…
-
Андріївське свято в бібліотеці
На календарі 13 грудня, а це означає, що сьогодні православні християни відзначають свято Андрія Первозваного.За українськими традиціями напередодні свята, тобто 12 грудня, молодь збирається на вечорницях, щоб повеселитися, поспівати, поворожити та смачними стравами поласувати.Ми в бібліотеці вирішили втілити декілька традицій, щоб відчути атмосферу свята. Бажаючі вчителі та бібліотекарі зібралися в читальному залі ліцею нагадати про традиції наших предків на Андрія, поспілкуватися в теплій компанії, прочитати вірші, ознайомитися з виставкою літератури та обмінятися своїми унікальними рецептами вареників.Крім того, на свято завітали учні 4 – В класу в нашу бібліотеку, щоб пісню заспівати та калитою посмакувати.Дійство вдалося, традиції наших предків згадали та смачними варениками частували, пісні заспівали.Дякуємо всім, хто долучився до нашої…
-
Вечірка чаювання відбулася в бібліотеці ліцею
Чай – це смачний напій, який виник у Стародавньому Китаї, а чаювання стало вже давньою традицією майже у кожному куточку землі.Сьогодні, 9 грудня, за ініціативи Ковальчук Зінаїди Петрівни на вечірку чаювання завітали учні 4-В класу до бібліотеки Вараського ліцею № 5. Діти в теплій атмосфері за філіжанкою смачного чаю обговорювали історію виникнення напою, дізналися про корисні властивості чаю, заспівали гарну пісню, а також смакували солодощами до чаю. Вечірка чаювання завершилась на позитивній ноті. Тож, шановні читачі, запрошуємо вас долучатися до нових заходів в нашій затишній бібліотеці!
-
В бібліотеці ліцею відбувся бібліотечний урок, який присвячений до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди
3 грудня видатному українському філософу і письменнику Григорію Савичу Сковороді виповнилося 300 років від дня народження. Він входить до числа 100 великих українців та є одним із 100 символів України. Мислитель, поет, музикант, проповідник… І вічний мандрівник! У кожній з цих іпостасей Григорій Сковорода залишив яскравий слід. Але найглибший залишив Сковорода-мислитель. Своєю творчою спадщиною він і сьогодні залишається разом з народом. І коли б випало мудрецю жити в наші дні, його беззаперечно віднесли б до тих, кого називають авторитетом нації. До 300-літнього ювілею Григорія Сковороди в бібліотеці ліцею був проведений бібліотечний урок «З іменем Сковороди крокуємо у майбутнє», для учнів 4 – В класу. Впродовж заходy учні мали змогу ознайомитися…
-
ФЛЕШМОБ «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНСЬКУ МОВУ»
Традиційно, у День української писемності та мови в бібліотеці нашого ліцею проводяться літературні заходи та вікторини.Сьогодні, 9 листопада учні 2 – А класу в бібліотеці створили флешмоб «Я люблю українську мову». Мета флешмобу – нагадати кожному із нас,що наша мова – українська…Тому, любімо, шануймо і плекаймо рідну мову!
-
У бібліотеці відзначили активних читачів
Сьогодні у бібліотеці Вараського ліцею № 5 відбулися урочистості з нагоди закриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2022 під гаслом: «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»Заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина ХОДАРІНА вручила читачам бібліотеки ліцею подяки за активну участь в заходах бібліотеки, які відбувалися в рамках місячника.Також Ірина Євгенівна зазначила про роль книги в житті людини та необхідність читання, адже книга – шлях до пізнання речей і явищ, ключ до відкриття світу, людей. Відкриваючи світ, дитина розвиває свій розум, почуття, оцінює й виховує саму себе.Тож, дорогі друзі, поки ще є така можливість ― ласкаво просимо до Світу справжнього скарбу людства, до світу Книжкових Знань!